Forum Ogólno Fantasy

Forum poświęcone FANTASY

Ogłoszenie

forum juz za miecha aktywne :D

#1 2008-01-10 18:54:52

Tuti

Administrator

Zarejestrowany: 2008-01-10
Posty: 15
Punktów :   

Krasnoludowie

Krasnolud, krzat  - gatunek istot pojawiający się często w mitologiach (np. nordyckiej) oraz w literaturze, filmach i grach fantasy.

W fantasy krasnoludowie są zazwyczaj przedstawiani jako niższe od człowieka, silne, krępe i dobrze umięśnione humanoidy, pierwotnie żyjące w kopalniach (zazwyczaj złota). W boju najchętniej używają toporów i zawsze noszą długie brody, najczęściej splecione w fantazyjne warkocze. Krasnoludowie spotykani w literaturze są zazwyczaj płci męskiej - o kobietach-krasnoludach rzadko się wspomina.

W większości książek fantasy krasnoludowie są rasą bardzo tajemniczą. Bronią swoich sekretów, czasem utajniając nawet swoją mowę tak, by była niezrozumiała dla innych. Są też bardzo honorowe. Równie często kojarzone są jednak ze stereotypem barbarzyńskiego wojownika, który nie stroni od alkoholu i innych używek. Są również wspaniałymi kowalami i rzemieślnikami.


Do What Must Be Done Show No Mercy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zaklad karny dla kobiet opole widzenia co daje woogoo Darmowegrynakomorke.pl sytuacja komiczna www.naruto-shinobistory.pun.pl